Інструкція з експлуатації виробів
Інструкція з експлуатації корпусних меблів виробництва меблевої фабрики ПП «ТК-Ренесанс»
1. Призначення виробів і матеріали.
1.1. Корпусні меблі призначені для роботи, навчання, відпочинку, зберігання речей. Вироби встановлюються в житлових приміщеннях, а також громадських приміщеннях різного призначення.
1.2. Матеріали, які використовуються при виготовленні меблів, чітко сертифіковані відповідно до вимог їх екологічної безпеки (ДСТУ 16371-93. Меблі. Загальні технічні умови. Висновок державної санітарно-епідеміологічної експертизи №05.03.02-04 / 42365 від 09.07.2008 г).
2. Вимоги ДСТУ до якості продукції.
2.1. На поверхнях деталей 2-го класу, за функціональним призначенням є невидимими (внутрішніми і зовнішніми) в процесі експлуатації, допустимі вм'ятини і подряпини, плями, різні відтінки згідно ДСТУ 10632-89.
3. Вікова категорія споживачів.
3.1. Серія меблів «Місячна Казка» призначена для дітей у віці від 3 років. Серія меблів «Планета Місяць» - для дітей від 6 років і старше, а також для дорослих.
4. Гарантія виробника.
4.1. Термін експлуатації корпусних меблів виробництва ПП «ТК-Ренесанс» необмежений.
4.2. Гарантійний термін експлуатації становить 24 місяці (2 роки) з дня придбання товару.
4.3. Гарантійне обслуговування або ремонт здійснюється за умови наявності у Покупця гарантійного талону із зазначенням виду і артикулу виробу, дати і місця продажу. Гарантійні зобов'язання несе Продавець товару.
4.4. Гарантія не поширюється на випадки, в яких:
- Порушені правила і умови експлуатації меблів;
- Відновлення або ремонт меблів здійснювався Покупцем самостійно;
- Меблі пошкоджені в результаті дій домашніх тварин, вогню, агресивних рідин, а також в результаті недбалого використання;
- Покупцем змінена конструкція виробу або комплектуючих;
- гарантійний строк закінчився;
- Присутні дефекти, про які було повідомлено або відомо Покупцеві до продажу і через наявність яких Покупець отримав індивідуальну знижку, а також дефекти, через наявність яких ціна реалізації виробу була знижена.
4.5. Рекламації, що виникли внаслідок неправильної зборки (самостійно Покупцем), доставки і підйому (самостійно Покупцем) або внаслідок неправильної експлуатації, усуваються за рахунок Покупця.
4.6. УВАГА! Перш ніж почати самостійно збирати меблі, необхідно перевірити деталі на наявність браку (відколів, подряпин) на поверхнях 1-го класу. За умов виявлення браку - призупинити складання, тому що деталі меблів зі слідами зборки поверненню та обміну не підлягають. За наявності явних ознак того, що замінна частина вже була встановлена або деталь вже була використана (наприклад, був вкручений гвинт або просвердлений отвір), гарантія анулюється.
4.7. УВАГА! Порушення перерахованих в даній інструкції умов, правил і рекомендацій з експлуатації, яке може призвести або призвело до пошкодження виробу, є підставою для позбавлення покупця права на гарантійне обслуговування!
5. Умови експлуатації і / або зберігання меблів.
Корпусні меблі чутливі до світла, вологості (сухості), тепла і холоду.
5.1. Світло. Не допускайте тривалого потрапляння прямих сонячних променів на меблі. Такий вплив призводить до змін колірних характеристик поверхні. У разі заміни та / або додавання в різні періоди часу компонентів виробу можуть виникнути деякі колірні відмінності елементів меблів. Подібні відмінності з часом стають менш помітними і не вважаються ознакою низької якості виробів.
5.2. Температура. Рекомендована температура зберігання і / або експлуатації меблів становить +10 .. + 35˚ С. Не ставте меблі на відстані ближче, ніж 0,5 м від джерела тепла. Не допускайте контакту меблів з гарячими предметами (праскою, посудом з окропом і т.п.) або тривалої дії на них нагрівального випромінювання (світла потужних ламп і т.п.).
5.3. Вологість. Рекомендована відносна вологість повітря в приміщенні, де знаходяться меблі, становить 60-70%.
6. Правила експлуатації корпусних меблів і догляд за ними. Спеціальні рекомендації.
6.1. Щоб уникнути появи сторонніх запахів рекомендуємо обов'язкове регулярне провітрювання приміщення, в якому знаходяться нові меблі, - не менше ніж 6-8 годин на добу протягом перших 3 місяців. Надалі - періодичне провітрювання.
6.2. ЗВЕРНІТЬ УВАГУ! Кондиціювання повітря в приміщенні не можна прирівнювати до провітрювання, а також замінювати ним процес провітрювання! Це пов'язано з тим, що очищення повітря за допомогою кондиціонера є малоефективним. Аналогом провітрювання можуть слугувати тільки спеціальні очищувачі повітря.
6.3. Меблі, а також дитячі, не призначені для потрапляння в рот або вживання в їжу.
6.4. Не допускайте контакту поверхні меблів з гарячими предметами без спеціальних теплоізоляційних підставок. Не використовуйте меблі для зберігання мокрих або вологих речей (зокрема, вологого одягу).
6.5. Щоб уникнути появи подряпин, вм'ятин, тріщин і т.п. оберігайте меблі від ударів твердими важкими предметами, а також предметами, що мають гострі або ріжучі краї, зазубрини.
6.6. Не допускайте потрапляння на поверхню меблів лугів, кислот, розчинників та інших агресивних речовин, а також великого обсягу води.
6.7. Витирайте пил з меблів за допомогою м'якої сухої тканини (типу фланелі, плюшу).
6.8. Для видалення з поверхні корпусу забруднень і плям використовуйте мильний розчин або спеціальний миючий засіб для меблів, після чого обов'язково витріть виріб м'якою сухою тканиною. Здійснюйте цю процедуру не частіше за 1 раз на місяць.
6.9. Хромовані деталі протирайте сухою або трохи вологою тканиною без використання абразивних миючих засобів.
6.10. Не використовуйте меблі, призначені для зберігання одягу, для зберігання інших, більш важких речей.
6.11. При експлуатації виробів зі скляними дверцятами, полицями, дзеркалами пам'ятайте, що використання скляних виробів і дзеркал з тріщинами пов'язано з ризиком отримання травми. Обережно закривайте скляні дверцята гарнітурів, не перевантажуйте скляні полиці.
6.12. Забороняється переміщати меблі в навантаженому стані. За умов будь-якого переміщення необхідно звільнити меблі, як від речей, так і від зйомних панелей, ящиків або інших елементів.
6.13. Транспортувати меблі слід виключно в розібраному вигляді.
6.14. Корпусні меблі не розраховані на наявність домашніх тварин. Не тримайте тварин в шафах або ящиках, не дозволяйте тваринам гризти, дряпати або іншим чином пошкоджувати меблі. Власникам домашніх тварин з гострими кігтями рекомендується придбати спеціальний пристрій для того, щоб точити кігті. Меблева фабрика ПП «ТК-Ренесанс» не несе ніякої відповідальності за можливу шкоду, нанесену домашнім тваринам внаслідок гризіння або дряпання ними меблів. Крім того, меблі, пошкоджені тваринами, не підлягають гарантійному ремонту.
6.15. Вимоги до догляду за фасадами (виробами) з декоративною обробкою "Шеббі-Шик", Фасади (вироби), декоровані в техніці "Шеббі-Шик", міцні і надійні в експлуатації, але все ж вимагають особливого догляду.
УВАГА! Не можна витирати і мити поверхні мокрою ганчіркою. Не можна застосовувати агресивні та абразивні чистячі засоби, і засоби, що містять ацетон або спирт. Це може призвести до пошкодження захисного лакового шару. Можна використовувати воскові меблеві поліролі та суху або трохи вологу серветку.
7. Рекомендації по догляду за меблевою тканиною і шкірозамінниками.
7.1. Меблеві тканини і шкірозамінники, що застосовуються для тканинних накладок, фасадних вставок або виробів типу «пуф», резистентність до вологи та бруду, тому всі забруднення (а саме від їжі, косметики, кулькових ручок або фломастерів) з них легко видаляються.
7.2. Регулярно прибирайте тканинні елементи меблів на зниженій потужності пилососа, використовуючи спеціальні насадки. Пил видаляйте м'якою щіткою.
7.3. При потраплянні на тканину рідини промокніть її якомога швидше білою тканиною або серветкою, що добре вбирає вологу. Забороняється зішкрібати засохлі плями або злиплий ворс!
7.4. Для чищення тканин і шкірозамінників використовуйте слабкий розчин мила з водою. Можна використовувати й інші засоби для чищення, але виключно на водній основі. Категорично забороняється використовувати відбілювачі або засоби на основі нафтопродуктів, спирту, а також ті, що містять сильнодіючі хімічні речовини! Також НЕМОЖНА видаляти забруднення з тканин і шкірозамінників за допомогою хімчистки, а також використовувати кілька засобів для чищення одночасно.
7.5. Перед початком очищення уважно вивчіть інструкцію з використання миючого / для чищення засобу і НЕ використовуйте його, якщо в інструкції є обмеження через взаємодію засобу зі складом тканини або шкірозамінника (оксамитовий нейлон, бавовна з додаванням поліестеру, флокированний велюр, поліпропілен з додаванням акрилу та поліестеру, полівінілхлорид з додаванням бавовни). Перед використанням протестуйте засіб на непомітній ділянці тканини / шкірозамінника.
7.6. Видаляйте забруднення за допомогою м'якої губки. Можна також використовувати м'яку щітку.
7.7. Майте на увазі, що при чищенні елементів з тканини або шкірозамінника корпус меблів не повинен піддаватися тривалому впливу води. Перед тим, як почати чистити, прикрийте декоративні елементи меблів, що знаходяться безпосередньо близько від плями, нанесіть невелику кількість мильного розчину або засобу на губку або щітку (але не на оббивку!).
7.8. Обробіть забруднену ділянку легкими круговими рухами у напрямку від краю плями до її центру, за годинниковою стрілкою і проти неї.
7.9. Після чищення промокніть вологу поверхню сухою білою тканиною або серветкою і дайте повністю висохнути при кімнатній температурі. Не використовуйте праску або інші нагрівальні пристрої!
7.10. Після того, як меблі висохли, за потреби, поновіть природний нахил ворсу тканини, розчісуючи його м'якою щіткою.
8. Рекомендації по догляду за скляними поверхнями.
8.1. Для чищення дзеркал, прозорих і матових скляних дверей і полиць використовуйте чисті м'які мікрофіброві губки або замшу, а також спеціальні засоби для миття скла, теплу воду з додаванням рідкого мила або невеликої кількості оцту.
8.2. Категорично забороняється догляд за скляними поверхнями за допомогою засобів, що містять спирт, силікон або агресивні хімічні засоби для чищення (кислоти або лугу), сильнодіючі розчинники (нафтопродукти, ацетон); губок з металевими волокнами або стружкою.
8.3. Перед застосуванням допустимого засобу для миття скла рекомендується протестувати його на малопомітній ділянці (в куточку).
8.4. Після вологого очищення ретельно витріть скло насухо м'якою тканиною або замшею.
8.5. Майте на увазі, що при чищенні скляних елементів корпус меблів не повинен піддаватися тривалому впливу води.
9. Рекомендації щодо профілактики пошкоджень і реставрації меблів.
9.1. Після певного періоду експлуатації деякі механічні частини меблів (петлі, замки і т.п.) можуть втратити фабричну наладку (регулювання і мастило). Тому рекомендується своєчасно проводити регулювання петель, підтягування з'єднувальних вузлів і змащення спрямовуючих рейок парафіном або аналогічним засобом (самостійно або за допомогою фахівців).
10. Допустимі навантаження при експлуатації меблів.
10.1. Для досягнення рівномірного розподілу навантаження на полиці будь-які речі в шафах розміщуйте за наступним принципом: найбільш важкі - ближче до країв (опор), легші - ближче до центру.
10.2. Високі вироби (шафи-пенали, багатоярусні шафи і т.д.) для забезпечення кращої стійкості навантажуйте в нижніх секціях.
10.3. Щоб уникнути перекидання при повному завантаженні і відкриванні всіх ящиків таких виробів як комод «Будиночок» (серія «Місячна Казка») рекомендується кріпити ці вироби до стіни.
10.4. При експлуатації корпусних меблів не допускайте тривалого статичного вертикального навантаження. Граничне разове навантаження становить:
- Для дверей - 10 кг;
- Для ящиків, а також підставки для клавіатури - 7 кг;
- Для роликових і телескопічних направляючих - 25 кг.
11. Заключні положення.
11.1. Меблева фабрика ПП «ТК-Ренесанс» не несе ніякої відповідальності за моральний, фізичний, фінансовий і / або будь-який інший збиток, нанесений власнику і / або споживачеві меблів, якщо цей збиток був нанесений при порушенні умов, правил або рекомендацій даної Інструкції з експлуатації.
11.2. Умови і правила експлуатації супутніх виробів, придбаних разом з корпусними меблями (зокрема, матраців), описуються їх виробником окремо в інструкції з їх експлуатації.
Збережіть повний текст цієї інструкції. Можливо, вам знадобиться до неї звернутися.